Egal spectaculos al sighetenilor pe teren propriu

Vineri și sâmbătă, 1 și 2 septembrie, au avut loc meciurile din etapa a 2-a a Seriei 10 din Liga 3 de fotbal.

CSM Sighetu Marmației a primit vizita Minerului Ocna Dej, după ce în prima etapă au câștigat în Baia Mare, cu CS Minaur.

Meciul s-a dovedit a fi unul spectaculos, evoluția scorului fiind: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2 (scorul la pauză), 2-3, 3-3. Interesant este faptul că oaspeții au ratat un penalty în minutul 88, în timp ce gazdele au egalat situația în minutul 90.

Au marcat Iannis Negruț (17), Mansour Gueye (34), Emanuel Dat (90), pentru CSM Sighetu Marmației și Florin Dan (4, 37, 62) pentru Minerul Ocna Dej. După cele două etape, CSM Sighetu Marmației are 4 puncte, golaveraj 4-3, iar CS Minaur Baia Mare are 3 puncte, golaveraj 3-1. Etapa viitoare, ambele echipe maramureșene se vor deplasa la Satu Mare, pentru a juca împotriva celor două Olimpia.