Convocări de la CSS Sighet la lotul național U14 pentru FIBA Youth Development Fund - 1 oră în urmă
Serbarea Forumului Democrat German din Baia Mare, 30 de ani de tradiție, cultură și comunitate - 2 ore în urmă
O zi de școală în fosta Mănăstire Piaristă - 3 ore în urmă
Jurnal de Mondial: Turneul final a început. Fotbalul mare încă nu - 4 ore în urmă
Lecție inedită de cultură muzicală pentru elevii Școlii Gimnaziale „Al. I. Cuza” din Baia Mare - 4 ore în urmă
Un grup de copii din Sighetu Marmației a făcut o incursiune în patrimoniul Muzeului de Istorie și Arheologie din oraș - 5 ore în urmă
Un singur „zimbru” în lotul României A pentru ultimul meci din Toyota Challenge - 6 ore în urmă
Sport, prietenie și fair-play: Școlile din Baia Mare au celebrat prin fotbal jubileul Școlii Gimnaziale „Alexandru Ioan Cuza” - 6 ore în urmă
Comunitate fără bariere: Lecție de empatie și incluziune la Azilul de Noapte din Baia Mare - 6 ore în urmă
„Atelier de copt idei” în Baia Mare: profesorii de limba franceză au participat la o activitate creativă și interactivă - 8 ore în urmă
De suflet: Tânăra artistă Diana Topan a lansat priceasna „O, Doamne-Ți cer iertare…”
În această seară, tânăra artistă Diana Topan a lansat „O, Doamne-Ți cer iertare…”, o priceasnă plină de liniște, rugăciune și dor după Dumnezeu, care ne amintește cât de important este să ne întoarcem cu inima spre Hristos și să trăim mai profund această perioadă de pocăință și pregătire sufletească.
„Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Iustin, Episcop al Maramureșului și Sătmarului, alături de o parte din membrii Grupului Psaltic „Theologos”, aduc în fața dumneavoastră un proiect cu totul deosebit.
Nu este o simplă cântare… ci o rugăciune. Este legătura dintre pământ și cer. Dintre OM și DUMNEZEU: „O, Doamne-Ți cer iertare”. Textul și linia melodică a acestui cântec mi-au fost dăruite de o doamnă deosebită, pe nume Ioana Mihalca din Petrova. Nu cred că mi-a fost dat întâmplător să discut cu dânsa… totul a fost rânduit.
De asemenea, țin să mulțumesc părintelui paroh Vasile Cozma pentru faptul că ne-a îngăduit să filmăm acest proiect în parohia sa; Biserica de lemn „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavril” din Rozavlea. Nu în ultimul rând, țin să mulțumesc oamenilor deosebiți care au acceptat invitația de a participa în acest proiect și anume: Iustin și Anuța Hodea, alături de copilașii lor minunați și bunica lor, Irina Hodea; Maria Pop”, a transmis Diana Topan.
Click mai jos pentru a asculta și a urmări frumosul videoclip.















