Aur pentru o maramureșeancă la Olimpiada sportului liceal militar - 8 ore în urmă
Campania Educațională „Hai la liceu!” a ajuns și la elevii din Remetea Chioarului - 11 ore în urmă
Pilier din Georgia pentru „zimbri” - 11 ore în urmă
Val de premii obținute de elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu” la concursurile școlare de chimie - 11 ore în urmă
Sesiunea Internațională de Comunicări Științifice Studențești „Nord- perspective interdisciplinare” revine cu ediția a VIII-a, la Facultatea de Litere - 13 ore în urmă
George Simion participă mâine la Sâmbra Oilor din Satu Mare - 13 ore în urmă
Activități dedicate insectelor la Centrul Comunitar Multifuncțional din Baia Mare - 13 ore în urmă
Elev din Sighetu Marmației, calificat cu punctaj maxim în etapa națională a Concursului Național de Cultură și Civilizație Britanică - 14 ore în urmă
Elevi premiați la Concursul de cultură și educație financiar-contabilă - 14 ore în urmă
Meci în deplasare pentru ACS Fotbal Feminin Baia Mare, care are moralul ridicat după prima victorie din campionat - 15 ore în urmă
Căutări în zona Borșa: O femeie în vârstă de 87 de ani este căutată de forțele de intervenție. Participă inclusiv peste 40 voluntari (FOTO)
Desfășurare de forțe în zona orașului maramureșean Borșa. Polițiștii din județ caută o femeie de 87 ani din municipiul Borșa.
Persoanele care dețin informații care să ajute la găsirea acesteia sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate de poliție sau să sune la numărul de urgență 112.
Azi, 07 august, la ora 8.36, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că de ieri, 06 august, ora 11.30, femeia a dispărut de la domiciliu și până în prezent nu a revenit. Semnalmentele femeii: aproximativ 1,60 m înălțime, 50 kg, păr lung grizonat, aceasta deplasându-se cu ajutorul unei bâte din lemn.
Îmbrăcăminte la momentul dispariției: bluză de culoare mov și fustă de culoare neagră. Totodată, în cursul zilei de azi, au fost desfășurate activități de căutare ale femeii cu efective mărite ale poliției, jandarmilor, salvamontiștilor. La căutări a participat și un elicopter, precum și aproximativ 40 de voluntari, arată reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Maramureș. Vom reveni cu amănunte!
C.Ț.





















