Centru nou de recuperare neuromotorie pentru adulții cu dizabilități, în Baia Mare - 2 ore în urmă
Alertă de urs pe strada Colonia Topitorilor din Baia Mare. A fost transmis mesaj RO-Alert - 3 ore în urmă
Sfântul Alexandru – La mulți ani celor care îi poartă numele! - 4 ore în urmă
30 august1950: s-a născut profesorul Dan V. Achim, un nume legat de istoria și memoria Maramureșului - 4 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 30 august 2026 - 5 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Meditație la pilda lucrătorilor celor răi; Duminica a 13-a după Rusalii - 16 ore în urmă
La o cafea cu Ioan Marchiș. Despre Pintea, George Pop de Băsești, „Arcul Solar” și memoria unui oraș - 16 ore în urmă
Ansamblul Folcloric „Leordenii” a cucerit Marele Trofeu la secțiunea Dansuri Populare în cadrul Festivalului-Concurs Național „Cântec din Vatra Satului” - 16 ore în urmă
Hram la Schitul Izvoare. PS Timotei Sătmăreanul a slujit de sărbătoarea Sfântului Ioan Botezătorul - 17 ore în urmă
Baia Mare are un simbol al trecutului industrial care poate deveni punctul de plecare pentru altceva - 19 ore în urmă
Avertizare meteorologică: Cod galben de ploi în Maramureș
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare de cod galben, în intervalul 4 noiembrie, ora 18.00 – 6 noiembrie, ora 10.00.
Fenomene vizate: ploi însemnate cantitativ. În intervalul menționat, în vestul și nord-vestul țării va ploua, iar cantitățile de apă vor depăși 25…30 l/mp și pe arii restrânse 30…40 l/mp.
![]()








