Share
Ați văzut această persoană?

Ați văzut această persoană?

Inspectoratul de Poliție Județean Maramureș, prin Serviciul de Investigații Criminale, solicită sprijinul cetățenilor în vederea identificării unui bărbat din localitatea Iadăra, dispărut de pe teritoriul Austriei:

       ,,L-ați văzut?

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale – I.P.J. Maramureș au fost sesizați cu privire la dispariția lui BUTEANU NICOLAE. Conform sesizării, bărbatul din localitatea Iadăra, în vârstă de 47 de ani, aflat pe teritoriul Austriei, în data de 21 aprilie 2025 ar fi plecat într-o locație necunoscută și nu a mai putut fi contactat. Semnalmente: aproximativ 1,60 m înălțime, 52 kg., păr blond, ochi căprui.

Persoanele care pot oferi informații despre persoana în cauză sunt rugate să anunțe Serviciul Unic de Urgență 112 sau cea mai apropiată unitate de poliție.,,

Orice detaliu, oricât de nesemnificativ ar părea, poate juca un rol esențial în sprijinirea activităților de căutare și investigare desfășurate de polițiști. Fie că este vorba despre o observație, o fotografie, o conversație sau o simplă amintire legată de ziua dispariției, toate informațiile pot contribui la reconstituirea traseului bărbatului și la identificarea locului în care s-ar putea afla în prezent. Implicarea comunității poate face diferența, iar timpul este un factor crucial în astfel de cazuri. Autoritățile încurajează cetățenii să dea dovadă de solidaritate și vigilență și să nu ezite să ia legătura cu forțele de ordine.

Vasile Petrovan


Acum poți urmări știrile DirectMM și pe Google News.



Lasă un comentariu