Unde liturghisesc ierarhii în această duminică - 1 oră în urmă
Gravimetrul – proză de Marian Ilea (XVIII) - 1 oră în urmă
Târgul de Sânziene revine la Târgu Lăpuș: meșteri populari și tradiții autentice, pe 25 iunie - 2 ore în urmă
Bazinul descoperit de la Complexul Sportiv Național „Lascăr Pană” își redeschide porțile pentru sezonul de vară - 2 ore în urmă
PS Părinte Iustin a vizitat Mănăstirea Rohia și șantierul noului Altar de vară - 2 ore în urmă
20 iunie 1997, a fost inaugurat Memorialului Victimelor Comunismului și al Rezistenței de la Sighetul Marmației - 3 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, sâmbătă 20 iunie 2026 - 4 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Când emoțiile de examen ajută și când încurcă - 14 ore în urmă
Maramureșeanul Samuel Roman luptă în Spania pentru un loc în Top 100 mondial - 15 ore în urmă
Colonelul Balaș Sergiu de la ISU Maramureș a trecut în rezervă după o carieră dedicată siguranței comunității - 16 ore în urmă
Are calitățile pentru succes: A noastră artistă din Maramureș, AMI, participantă la emisiunea spectaculoasă „Sunt celebru”! Ce ar vrea băimăreanca!
Are calitățile pentru succes: A noastră artistă din Maramureș, AMI, participantă la emisiunea spectaculoasă „Sunt celebru”! Ce ar vrea băimăreanca!
Băimăreanca Andreea Ioana Moldovan sau AMI, așa cum este cunoscută de fani, este noua concurentă a show-ului televizat „Sunt celebru, scoate-mă de aici”, difuzat de Pro TV.
AMI și Salvo au ajuns în Republica Dominicană cu zâmbetul pe buze, plini de voie bună și veselie, dar imediat după aceea, au fost aduși cu picioarele pe pământ de către Cabral și Adela, arată stirileprotv.ro. Prima probă la care au fost supuși cei doi a presupus intrarea într-un tunel plin cu păianjeni, broaște, șerpi și carne putrezită, în ideea obișnuită a show-ului.
„Vestea cea mare a venit! AMI a plecat în aventura Sunt celebru, scoate-mă de aici! A lăsat confortul de acasă pentru jungla Dominicană! A renunțat chiar și la mâncarea ei preferată: cartofi prăjiți cu brânză rasă pe deasupra, în schimbul unor delicatese bine alese cu multe proteine: shake de viermi, gândaci la grătar, șoricei la cuptor! A.. și era să uit! Și-a lăsat acasă și prietenii, dar eu știu că ea este o fire sociabilă, iar acolo a reușit deja să își facă prieteni noi… gândaci, șerpi, șopârle, păianjeni! Haideți să-i urăm: Baftă!”, arată echipa artistei maramureșene.
AMI este una dintre cele mai apreciate artiste de la noi din țară și întotdeauna aduce zâmbetul pe buzele celor de acasă, arată protv.ro. Recent, ea a acceptat provocarea „Sunt celebru, scoate-mă de aici”, dar nu înainte de a ne oferi un interviu în care a vorbit despre mai multe aspecte ale plecării sale. Întrebată cum crede că se va înțelege cu ceilalți colegi din junglă, AMI a răspuns fără să stea prea mult pe gânduri: „În primul rând, eu sunt un om prietenos, cald, mă atașez repede de oameni, mai ales dacă sunt veseli, empatici, modești, onești… Sunt lipicioasă, mă fac plăcută, așa îmi place să cred. Acesta va fi, pentru mine, un avantaj”, a spus ea. Mai mult decât atât, în ceea ce privește interacțiunea nepotrivită cu ceilalți concurenți, AMI susține că lipsa respectului o va face să își iasă din minți! „M-ar face să nu mă înțeleg cu ei diferența de principii, valori și percepții. La mine e totul până la respect! Dacă nu este respect, bună-voință și bun-simț, o să înceapă o răscoală!”, a mai spus ea.
C.Ț.


















