David Popovici a primit oficial distincția pentru cel mai bun înotător european al anului 2025 - 2 ore în urmă
Părintele Constantin Necula revine la Baia Mare pe 21 august - 2 ore în urmă
Motorina s-a ieftinit de azi. În unele benzinării a coborât deja sub 10 lei pe litru - 3 ore în urmă
16 august, Madonna „Regina muzicii pop” împlinește 68 de ani - 4 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 16 august 2026 - 5 ore în urmă
De ce se încălzește din nou România. Explicația pe înțelesul tuturor - 14 ore în urmă
Dunărea își dezvăluie secretele: epave naziste, muniție, un pod roman și rămășițe de mamut ies de sub ape - 16 ore în urmă
„Noroc bun!” a răsunat din nou la Baia Sprie. Parada asociațiilor miniere din România și Slovacia - 17 ore în urmă
15 august, între credință și tradiție. De ce aceeași sărbătoare poartă mai multe nume - 20 de ore în urmă
Așa arată Sfânta Maria Mare la Moisei: o mănăstire veche de secole și o tradiție care continuă să adune generații întregi în jurul ei - 21 de ore în urmă
Stație provizorie URBIS pe strada Victoriei
Municipiul Baia Mare anunță că, în contextul restricțiilor de trafic și al lucrărilor aflate în desfășurare în zona Buclă, la proiectul „Piața Universității”, a fost stabilită o nouă stație provizorie de autobuz pentru mai multe linii URBIS.
Noua oprire va deservi liniile urbane 1, 4, 5, 8 și 9, precum și liniile metropolitane 6, 7, 13 și 29. Stația este amplasată pe strada Victoriei nr. 64, în dreptul sediului Electrica, și va funcționa pe toată durata în care circulația auto și pietonală rămâne restricționată în zona șantierului.
Autoritățile îi roagă pe călători să țină cont de modificări și să ajusteze traseele în consecință.
Vasile Petrovan









