David Popovici a primit oficial distincția pentru cel mai bun înotător european al anului 2025 - 15 minute în urmă
Părintele Constantin Necula revine la Baia Mare pe 21 august - 39 de minute în urmă
Motorina s-a ieftinit de azi. În unele benzinării a coborât deja sub 10 lei pe litru - 2 ore în urmă
16 august, Madonna „Regina muzicii pop” împlinește 68 de ani - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 16 august 2026 - 3 ore în urmă
De ce se încălzește din nou România. Explicația pe înțelesul tuturor - 13 ore în urmă
Dunărea își dezvăluie secretele: epave naziste, muniție, un pod roman și rămășițe de mamut ies de sub ape - 14 ore în urmă
„Noroc bun!” a răsunat din nou la Baia Sprie. Parada asociațiilor miniere din România și Slovacia - 15 ore în urmă
15 august, între credință și tradiție. De ce aceeași sărbătoare poartă mai multe nume - 18 ore în urmă
Așa arată Sfânta Maria Mare la Moisei: o mănăstire veche de secole și o tradiție care continuă să adune generații întregi în jurul ei - 19 ore în urmă
Restricții de circulație în Sighet
Pentru desfășurarea celei de-a 57-a ediții a Festivalului de Datini și Obiceiuri de Iarnă Marmația, ce va avea loc pe data de 27 decembrie, circulația autovehiculelor va fi închisă în Sighet după cum urmează:
- din 26 decembrie, ora 08:00 – strada Traian, până la intersecția străzilor Plevnei și Piața Libertății;
- din 27 decembrie, ora 08:00 – de la sensul giratoriu din dreptul Detașamentului de Pompieri pe ambele sensuri, până la intersecția străzii Piața Libertății cu strada Iuliu Maniu, respectiv strada Ioan Mihalyi de Apșa cu strada Mihai Eminescu.









