Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 12 minute în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 30 minute în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 40 minute în urmă
Extinderea iluminatului public din Bozânta Mare a fost finalizată; Noi corpuri LED pentru mai multă siguranță - 2 ore în urmă
Poliția de Frontieră anunță exerciții de tragere în Poligonul Vad - 2 ore în urmă
COD GALBEN DE CANICULĂ în Maramureș și mare parte din țară - 3 ore în urmă
În prag de Sânziene: Zeci de elevi din Tecuci au luat parte la atelierele Școlii Rădăcinilor Străbune - 5 ore în urmă
O nouă reușită în cadrul Academiei Minaur Baia Mare: Bledea Iulia a devenit antrenor licențiat, consolidându-și activitatea în pregătirea copiilor. - 6 ore în urmă
Canibalism în Ungaria: brancardierul a recunoscut că a colectat și consumat rămășițe umane - 6 ore în urmă
Semnal de alarmă: Nu lăsați copiii singuri în autoturism în perioadele cu temperaturi ridicate! - 6 ore în urmă
23 de copii au venit pe lume la Spitalul Județean din Vinerea Mare până în a doua zi de Paști
În perioada 26 – 29 aprilie, la Spitalul Județean de Urgență “Dr. Constantin Opriș” Baia Mare s-au înregistrat 23 de nașteri, dintre care 9 au fost băieți și 14 fete, potrivit Danei Cristina Hodiș, medic specialist neonatologie. Cel mai micuț nou-născut, o fetiță, a cântărit 2320 de grame. Cea mai mare greutate la naștere a fost puțin peste 4000 de grame.
Primul născut în noaptea de Înviere a fost un băiețel.















