Andreea Ghițiu a lansat „Inima lacrimă varsă”, un cântec de dragoste și de dor - 4 minute în urmă
Tabără de vară pentru copii, la Muzeul de Științe Astronomice Baia Mare – Planetariu - 5 minute în urmă
Tinerii șahiști ai Academiei de Șah Maramureș, evoluții extraordinare în fața unor adversari de top - 30 minute în urmă
Acțiune amplă a polițiștilor la Sighet - 32 minute în urmă
Joc în deplasare pentru CSM Sighet în ultima etapă din campionat - 1 oră în urmă
Ediție aniversară la Baia Mare: Festivalul Național al Cântecului Francofon „Chants, sons sur scène” ajunge la cea de-a 25-a ediție - 2 ore în urmă
Bârsana din Maramureș, locul I la categoria „Sate de poveste” la Gala Destinația Anului 2026 - 2 ore în urmă
Tinerii de la Centrul ,,Pinocchio”, în drumeție alături de jandarmii montani - 2 ore în urmă
Tehnologia în slujba pedagogiei: vizită tematică a studenților PIPP la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” - 3 ore în urmă
15 mai: Ziua bujorului, floarea națională a României - 3 ore în urmă
Un nou accident rutier în zona Tăuții-Măgherăuș
Un nou accident rutier a avut loc în această dimineață pe drumul care duce spre Aeroportul Internațional Maramureș, în zona Tăuții-Măgherăuș. Traficul se desfășoară cu dificultate, iar coloanele de mașini se întind pe câteva sute de metri.

Circulația este dirijată alternativ pe un singur sens, ceea ce generează întârzieri semnificative pentru șoferii care se îndreaptă spre aeroport sau spre Baia Mare.

Autoritățile recomandă participanților la trafic să manifeste răbdare, să respecte indicațiile polițiștilor și, pe cât posibil, să evite zona până la degajarea carosabilului și reluarea circulației în condiții normale.
Sursa imagini cititori
Vasile Petrovan















