La nici 10 ani, băimăreanca Zeea Mațan impresionează la Campionatul Mondial de Fitness - 7 ore în urmă
Scandal fără precedent în PNL: acuzații de „vot impus” și acțiune în instanță - 9 ore în urmă
Tabăra de vară „Spria 4 Fun” își deschide porțile pentru copiii din Maramureș - 9 ore în urmă
„Muzeograf pentru o zi” la Sighetu Marmației: trei membre ale Cercului de Istorie Gemina au susținut lecții de istorie pentru elevii ciclului primar - 10 ore în urmă
Inspectoratul de Jandarmi Județean Maramureș : urme proaspete de urs în zona Cavnic - 10 ore în urmă
Liceul Internațional Baia Mare: bilanțul premiilor obținute de elevi la concursurile de interpretare pianistică - 11 ore în urmă
Sportivi ai echipei de baschet WildCats Baia Mare, convocați în cadrul lotului regional al Federației Române de Baschet - 11 ore în urmă
Academia de Șah Maramureș organizează cantonament de vară la Repedea - 11 ore în urmă
În Băița de sub Codru va avea loc Serbarea Câmpenească „Târgul Sânzienelor”, ediția a XXXII-a - 12 ore în urmă
Maramureșeanca Sara Șunea, bronz la Campionatul Mondial de Dezlegări U14 - 13 ore în urmă
Tragedie: Un bărbat s-a spânzurat într-o anexă gospodărească din Crăciunești; Era originar din Poienile de sub Munte
Încă un maramureșean a ales să își încheie socotelile cu viața. Sâmbătă seară, el a fost găsit fără suflare într-o gospodărie din Crăciunești.
În realitate, bărbatul era originar din Poienile de sub Munte, însă locuia fără forme legale în Crăciunești. Gura lumii spune că era șofer pe un microbuz care circula pe relația România – Anglia.
„Aseară, în jurul orei 19.30, poliția a fost sesizată că într-o anexă gospodărească de pe raza localității Crăciunești a fost găsit un bărbat decedat. Polițiștii au stabilit că este vorba despre un bărbat de 42 de ani.
La examinarea exterioară a cadavrului nu au fost constatate urme de violență. Cadavrul a fost transportat la morga spitalului în vederea efectuării necropsiei și stabilirii cauzei morții.
Până în acest moment nu există suspiciuni cu privire la decesul bărbatului” – a declarat, pentru DirectMM.ro, Florina Meteș, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș.
C.Ț.















