Supercupa și o rânduială a unui fotbal glumeț - 10 ore în urmă
Liceul Internațional Baia Mare a cucerit prima treaptă a podiumului la Concursul Național de Proiecte Științifice „Porți deschise către lume” - 11 ore în urmă
Incendiu în locomotiva unui tren de călători în Ulmeni - 11 ore în urmă
Maia Sandu i-a acordat din nou cetățenia Republicii Moldova lui Traian Băsescu - 11 ore în urmă
Două zile de sărbătoare pentru copii în Baia Mare - 12 ore în urmă
CS Minaur a transferat un jucător de la vicecampioana din Liga Zimbrilor - 13 ore în urmă
Comunicat al Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare - 13 ore în urmă
Excelență academică la CUNBM: Ioana Grad a fost distinsă cu Diploma de Doctor în filosofie în cadrul Conferinței Cercetării și Inovării UTCN 2026 - 14 ore în urmă
O nouă ediție a evenimentului „Cu Iia pe bicicletă” va avea loc în Baia Mare - 14 ore în urmă
Europa FM împlinește 26 de ani de emisie în România - 14 ore în urmă
La 15 ani, conducea puțin abțiguit și fără permis un moped neînmatriculat
Un băiat de 15 ani care conducea ieri, 20 iunie, un moped prin Vadu Izei nu a adaptat viteza la condiţiile de drum în lucru, a derapat şi s-a accidentat. Pentru că mirosea a alcool a fost testat cu etilotestul, care a arătat concentrație de 0,14 mg/l alcool pur în aerul expirat. Minorul a fost transportat la Spitalul din Sighetu Marmației pentru îngrijiri medicale. Acesta este acum cercetat pentru conducere a unui autovehicul de către o persoană care nu posedă permis de conducere şi conducere a unui vehicul neînmatriculat sau neînregistrat.
Tot ieri, oamenii legii au depistat în Târgu Lăpuş un bărbat de 50 de ani care conducea, fără să aibă permis, o motocicletă, alături de acesta mai aflându-se un pasager. Niciunul din cei doi nu avea cască de protecție. În plus, conducătorul avea o alcoolemie de 0,77 mg/l alcool în aerul expirat.
Un alt tânăr de 20 de ani a fost depistat la Ocna Şugatag conducând o mașină cu autorizația de circulație provizorie expirată. Pe numele său a fost întocmit dosar penal.















