Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Cum să treci prin durere și să mergi mai departe - 2 ore în urmă
De nouă ani, Viorelia Butcure din Cupșeni realizează adevărate bijuterii din mărgele - 4 ore în urmă
Se anunță un nou weekend plin cu distracție pe Pârtia Olimpică Borșa - 5 ore în urmă
Ați văzut-o? O femeie din Vișeu de Jos e de negăsit de câteva zile - 5 ore în urmă
„Povestea vasului de lut” continuă la Muzeul de Istorie și Arheologie Maramureș - 5 ore în urmă
2024 – anul expozițiilor, evenimentelor și digitalizării la Muzeul de Mineralogie din Baia Mare - 9 ore în urmă
Ziua Culturii Naționale a fost celebrată și la Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Baia Mare - 9 ore în urmă
Concursul regional „Eminescu – Luceafăr, Eu – o mică stea” din Târgu Lăpuș a reunit și de această dată foarte mulți participanți talentați - 9 ore în urmă
Lect. dr. Dan Siserman a lansat cartea „Vremea magicienilor. Wittgenstein, Benjamin, Cassirer, Heidegger și marele deceniu al filosofiei (1919–1929)” - 10 ore în urmă
Teatrul Ararat, turneu în Germania și Austria cu spectacolul ”Pe mine, mie… redă-mă” - 11 ore în urmă
Incendiu violent în Poienile de sub Munte: A ajuns la spital din cauza fumului inhalat (FOTO)
Un incideniu violent a avut loc în noaptea de sâmbătă spre duminică în Poienile de sub Munte.
La ora 03.35, prin 112, Serviciul de Voluntari pentru Situații de Urgență (SVSU) din comună a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu la anexe gospodărești. Exista posibilitatea ca focul să se extindă la casele din apropiere.
„În urma intervenției, au rezultat pagube materiale (n.red. – inclusiv la un autoturism). O persoană a fost transportată la Spitalul Vișeu de Sus din cauza fumului inhalat. SVSU Poienile de sub Munte roagă toți cetățenii să verifice cosurile de fum și să nu folosească coșuri de fum improvizate, având în vedere că a început sezonul rece”, au informat voluntarii din cea mai mare comună din Maramureș.
DirectMM.ro