Florica Bud – vocea literară a Maramureșului – a primit titlul de cetățean de onoare al municipiului Baia Mare - 6 ore în urmă
Accident cu un rănit în Rona de Sus - 7 ore în urmă
Paula Andreica a obținut premiul I la Festivalul-concurs regional de interpretare vocală „Porolissum” - 8 ore în urmă
Eliberarea cărților electronice de identitate se poate solicita de acum și în Sighet - 9 ore în urmă
O femeie însărcinată a fost ucisă de partenerul care a refuzat să accepte despărțirea - 10 ore în urmă
Bogdan Ivan a anunțat că România devine noul arsenal al Europei - 10 ore în urmă
Un tânăr s-a oprit cu mașina în albia râului Mara. Avea peste 1 mg/l alcool pur în aerul expirat - 11 ore în urmă
Tineri maramureșeni, visați la propria casă? - 11 ore în urmă
Muzeul Satului din Baia Mare a găzduit activitatea „Eminescu – poet național și lumea satului românesc tradițional” - 13 ore în urmă
Sportivi din cadrul A.C.S. Athletic Târgu Lăpuș, pe podium la Campionatele Naționale Masters de Cross- country 8km - 13 ore în urmă
Actualizare 2: Alertă la Metro Baia Mare: 90 persoane au fost evacuate de forțele de intervenție. A fost simțit miros de gaz (VIDEO ȘI FOTO)
Desfășurare impresionantă de forțe la supermarketul Metro de la ieșirea din Baia Mare către Satu Mare, în dimineața zilei de joi, 4 martie.
În jurul orei 09.30, forțele de intervenție au fost solicitate să intervină după ce s-a simțit miros de gaz.
ACTUALIZARE – La fața locului, s-au deplasat două echipaje și un EPA SMURD din cadrul Detașamentului Baia Mare al ISU Maramureș. Magazinul a fost evacuat, în total 90 persoane, 60 angajați și 30 clienți. Vezi Video AICI!
ACTUALIZARE 2 – Cu puțin timp înainte de ora 11.00, magazinul și-a reluat activitatea. Asta după ce forțele de intervenție deplasate la fața locului au constatat faptul că mirosul de gaz venea de la o stație de încărcare situată în apropierea spațiului comercial.
C.Ț.