Zi de reculegere la Mănăstirea „Sfânta Maria” din Baia Mare - 49 minute în urmă
Preasfințitul Părinte Iustin a slujit la Catedrala Episcopală „Sfânta Treime” din Baia Mare în această duminică - 1 oră în urmă
Ge-Baek Summer Camp 2026: Experiență de neuitat pentru sportivii băimăreni la Asuaju de Sus - 2 ore în urmă
Albumul „101 minuni de la capătul lumii – Băiuț”, semnat de Walter Übelhart, studiat de doctoranzi din Franța și Spania - 2 ore în urmă
ANAF și scriitorii din România - 3 ore în urmă
A început campania de sterilizare gratuită a câinilor și pisicilor în Tăuții-Măgherăuș - 5 ore în urmă
Eveniment cultural la Someș Uileac. Revedere, lansări de carte și program artistic - 5 ore în urmă
Începând cu 1 august 2026, regulile privind eliberarea cărților de identitate s-a modificat - 7 ore în urmă
Acțiune de voluntariat la Balta Două Veverițe din Recea. Comunitatea este invitată să participe - 7 ore în urmă
Implicare și credință: Lucrări de modernizare a infrastructurii la Parohia Poiana Botizii - 7 ore în urmă
Vremea exactă în Maramureș, sâmbătă, 6 mai
Vremea va fi realmente schimbătoare puțin frumoasă și apropiată mai puțin de normalul nostru termic al acestei perioade, cât ar fi și firesc acum, conform mediilor multianuale.
Cerul va fi în cursul zilei de la variabil la mai mult senin. Vom avea maxime de la 13-14 la 20-22 grade. Temperatura resimțită va fi de la 13-14 la 20-22 grade. Se vor înregistra local ploi slabe cantitativ pe arii mici. Noaptea, minime de la 4-5 la 7-9 grade, resimțite de la 4-5 la 7-9 grade, cer de la variabil la mai mult senin și cu ploi slabe cantitativ pe arii mici. Local, se va înregistra ceață.
Maximele zilei – Baia Mare (22 grade), Sighetu Marmației (22 grade), Târgu Lăpuș (22 grade), Borșa (20 grade), Cavnic (20 grade).
C.Ț.














