Arhim. Macarie Motogna a slujit la New York; Le-a vorbit credincioșilor despre Monahul Nicolae Delarohia și Jurnalul fericirii, tradus în limba engleză - 5 ore în urmă
De Ziua Națională a Lecturii: Asociația Vasile Tomoiagă, alături de copiii români din Lyon - 5 ore în urmă
Rona de Jos obține finanțare europeană pentru dezvoltare și protecția mediului - 5 ore în urmă
13 medalii obținute de echipa de înot a Clubului Sportiv Seini la competiția NYSC Kupa din Nyíregyháza - 6 ore în urmă
O elevă din Borșa s-a calificat la etapa națională a concursului „Istorie și societate în dimensiune virtuală” - 6 ore în urmă
O nouă întâlnire a clubului de lectură la Cărturești - 6 ore în urmă
Atelier de nutriție canină și felină în Baia Mare - 8 ore în urmă
De ce este benefic voluntariatul? - 9 ore în urmă
Dialoguri literare cu scriitoarea Ioana Nicolaie – Despre frumusețea literaturii - 10 ore în urmă
Pentru turismul din județul Maramureș, anul 2024 a fost cel mai bun din istorie - 11 ore în urmă
Film documentar la Muzeu: „Coroana României”
Muzeul Județean de Istorie și Arheologie (MJIA) Maramureș îi invită pe băimăreni la proiecția unui film documentar.
Evenimentul va avea loc vineri, 1 martie 2024, de la ora 11.00, când va fi proiectat filmul documentar „Coroana României”, regizat de George Grigoriu.
Proiecția va avea loc la Muzeul Județean de Istorie și Arheologie Maramureș (sala de conferințe), accesul publicului fiind gratuit (în limita locurilor disponibile).
Evenimentul este organizat de Universitatea de Vest ”Vasile Goldiș”, în parteneriat cu Muzeul Județean de Istorie și Arheologie Maramureș.
Vă așteptăm cu drag!