Câteva rânduri scrise de mână și o scurtă poveste despre recunoștință - 7 ore în urmă
„Orășelul Copiilor” revine la Baia Mare de Ziua Internațională a Copilului - 8 ore în urmă
Nadia a primit cea mai înaltă distincție acordată de statul român unei personalități sportive - 9 ore în urmă
Colegiul Național „Mihai Eminescu” Baia Mare dă startul înscrierilor în tabăra de vară dedicată elevilor de clasa a VII-a - 9 ore în urmă
Cuvânt pastoral al Preasfințitului Părinte Episcop Iustin la Duminica Rusaliilor 2026 - 9 ore în urmă
Emoție și sărbătoare în Baia Mare: Absolvenții promoției 2026 de la Facultatea de Litere au încheiat anii studenției - 10 ore în urmă
Doliu la Spitalul Județean. S-a stins din viață medicul Doina Todea - 11 ore în urmă
Palatul Copiilor Baia Mare- structura Seini a cucerit podiumul Festivalului Internațional de Muzică Ușoară „Insieme Music Festival” - 11 ore în urmă
„Tricolorii”, la un pas de optimile Campionatului European de minifotbal - 12 ore în urmă
Maramureșean urmărit internațional pentru trafic de influență și dare de mită, adus în țară de polițiști - 13 ore în urmă
S-au pus în vânzare online biletele pentru meciul România – Spania, din preliminariile Euro 2020
Vineri, 19 iulie, FRF a dat startul vânzării biletelor la cel mai așteptat eveniment fotbalistic al toamnei, partida România – Spania, din preliminariile EURO 2020. Meciul este programat pe Arena Națională, în 5 septembrie, cu începere de la ora 21:45.
Biletele sunt disponibile exclusiv online, doar pe site-urile bilete.frf.ro și bilete.ro. Prețurile sunt următoarele:
- Peluze, inel 3 – 35 lei
- Peluze, inelele 1 și 2 – 40 lei
- Tribune, inel 3 – 80 lei
- Tribune, inel 2 – 100 lei
- Tribuna 1, inel 1 – 120 lei
- VIP albastru – 400 lei
- VIP roșu – 600 lei
Fiecare persoană poate cumpăra maximum 4 bilete, urmând ca acestea să fie nominale (numele, CNP-ul, data și locul nașterii ale titularului vor fi inscripționate pe toate). În cazul modificării titularului, tichetele vor putea fi preschimbate (inscripționate cu noul nume) la casieria stadionului, în ziua meciului, între orele 12:00 și 21:45.
Pe lângă opțiunea livrării (6 lei în București și 9 lei în țară), suporterii au și varianta print-at-home, prin care își pot imprima singuri biletul, fără costuri suplimentare. În cazul achiziționării mai multor e-ticket-uri, e necesară printarea biletelor din toate link-urile recepționate pe adresa de e-mail.
Fanii își pot aduce copiii în Family Zone, în sectoarele special amenajate, care vor fi comunicate ulterior, beneficiind și de o reducere: 5% – 2 bilete, 10% – 3 bilete, 15% – 4 bilete, 20% – 5 bilete. Reducerea se va aplica după plasarea comenzii. Accesul pe stadion al copiilor se face numai însoțiți de un adult. Pentru fiecare copil minor va fi emis un bilet care va trebui prezentat la porțile de acces ale arenei.
Al doilea joc al tricolorilor din luna septembrie, cel cu Malta, va avea loc pe 8 septembrie, de la ora 19:00, pe stadionul „Ilie Oană” din Ploiești.
Biletele costă între 25 lei (peluze) și 50 lei (tribune) și sunt disponibile, de asemenea, pe site-urile bilete.frf.ro și bilete.ro. Și pentru acest meci vor exista opțiunile print-at-home, precum și reducerile în zona dedicată familiilor cu copii.
Sursa: FRF















