O altfel de ședință cu părinții, la Suciu de Sus - 2 minute în urmă
Pavel Bartoș a încântat cu prezența publicul băimărean, în cadrul premierei filmului „Crăciun cu Ramon” - 46 minute în urmă
Sute de noi dosare aprobate de AFM în cadrul Programului Rabla pentru persoane fizice - 60 minute în urmă
Atenție, șoferi! Ceață densă în zona depresionară a Maramureșului - 1 oră în urmă
Vizita cadrelor militare la Centrul Eparhial - 2 ore în urmă
Caravana Atelierelor la Școala „Nichita Stănescu” din Baia Mare – micuții au realizat decorațiuni specifice acestei perioade - 2 ore în urmă
„Chimia din farfurie”: Conferință națională cu prof. univ. dr. Dan Cristian Vodnar în fața a peste 250 de elevi - 2 ore în urmă
Conferință controversată la Curtea de Apel București – între apărare și mărturia unui magistrat - 2 ore în urmă
Minoră dispărută- Poate ați văzut-o? - 3 ore în urmă
Zeci de polițiști, alături de angajați ai STS, au donat sânge - 3 ore în urmă
Concert caritabil la Tăuții Măgherăuș
Sâmbătă, 13 decembrie, începând cu ora 16:00, la Casa de Cultură din Tăuții Măgherăuș va avea loc un concert caritabil organizat în cadrul Târgului de Crăciun.
Pe scenă vor urca Teodora Dănțăușa, Mihaela Ghișa, Ioana Botiș, Corul Liceului Tehnologic „Traian Vuia”, Corul Bisericii „Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil”, Fanfara Stibina și alți invitați.
„Vă așteptăm cu drag să petreceți o după-amiază plină de magie, colinde, momente artistice și bucuria apropiatei sărbători a Crăciunului. Evenimentul are scop caritabil, iar prezența dumneavoastră poate aduce un strop de lumină și sprijin pentru cei aflați în nevoie în comunitatea noastră”, se arată pe pagina de Facebook a Primăriei Tăuții Măgherăuș.
Sursa foto: Facebook/ Primăria Tăuții Măgherăuș
















