Extinderea iluminatului public din Bozânta Mare a fost finalizată; Noi corpuri LED pentru mai multă siguranță - 34 minute în urmă
Poliția de Frontieră anunță exerciții de tragere în Poligonul Vad - 34 minute în urmă
COD GALBEN DE CANICULĂ în Maramureș și mare parte din țară - 1 oră în urmă
În prag de Sânziene: Zeci de elevi din Tecuci au luat parte la atelierele Școlii Rădăcinilor Străbune - 3 ore în urmă
O nouă reușită în cadrul Academiei Minaur Baia Mare: Bledea Iulia a devenit antrenor licențiat, consolidându-și activitatea în pregătirea copiilor. - 4 ore în urmă
Canibalism în Ungaria: brancardierul a recunoscut că a colectat și consumat rămășițe umane - 4 ore în urmă
Semnal de alarmă: Nu lăsați copiii singuri în autoturism în perioadele cu temperaturi ridicate! - 5 ore în urmă
A murit Vasile Deac „Moșu”, fost primar al comunei Bogdan Vodă - 5 ore în urmă
Se împlinesc 8 ani de la hirotonia Preasfințitului Părinte Timotei Sătmăreanul în demnitatea de Arhiereu-vicar - 6 ore în urmă
Obiceuri, credințe, tradiții și superstiții de Sânziene - 6 ore în urmă
Elevi ai Centrului de Educație Incluzivă și micuții de la Gradinița „Ion Creangă” au poposit la Muzeul Satului din Baia Mare
Proiectul „Plantează o FLOARE, sădește un POM, fă-ți datoria de om” continuă la Muzeul Satului Baia Mare.
În cadrul programului „Săptămâna verde”, azi, 9 aprilie, în Satul de pe Dealul Florilor au ajuns alți preșcolari, elevi și cadre didactice. Este vorba despre elevi ai Centrului de Educație Incluzivă Baia Mare și micuți de la Grădinița cu program prelungit „Ion Creangă”, grupa mare step by step, prof. pt. ed. timpurie: Tămaș Mariana și Filip Maria Georgiana.
A fost o zi reușită!
















