Ziua Internațională a Poeziei, sărbătorită de elevii Școlii Gimnaziale „Avram Iancu” Baia Mare la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” - 35 minute în urmă
Victoria Gherghel din Chechiș împlinește azi 101 ani - 3 ore în urmă
Echipa de fotbal a Liceului Tehnologic Forestier Sighet, locul 1 la faza municipală și calificare în etapa județeană - 4 ore în urmă
Ziua Internațională a Francofoniei, marcată la Colegiul Național „Mihai Eminescu” din Baia Mare - 4 ore în urmă
La discuții pe teme de mediu cu jandarmii maramureșeni - 5 ore în urmă
Amical cu victorie pentru Știința Explorări - 5 ore în urmă
21 martie, Florica Bud la ceas aniversar - 6 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, sâmbătă 21 martie 2026 - 7 ore în urmă
Învinsă la Cluj, CS Minaur mai așteaptă până să sărbătorească intrarea în play-off - 18 ore în urmă
Prima campanie de colectare de deșeuri voluminoase din acest an în Baia Mare - 19 ore în urmă
Mai multe zboruri pe Aeroportul „Avram Iancu” Cluj-Napoca au fost anulate sau întârziate, din cauza ceții
Din cauza ceții, mai multe zboruri programate pe Aeroportul Internațional „Avram Iancu” Cluj au fost anulate, întârziate sau redirecționate, în această dimineață. Turkish Airlines a anulat zborul dintre Istanbul și Cluj Napoca. Compania aeriană turcă a reprogramat un zbor între Istanbul și Cluj-Napoca pentru vineri după-amiază. Zborurile TAROM și HiSky dintre București și Cluj-Napoca au avut întârzieri, iar un zbor cargo a fost deviat la București.
Județul Cluj-Napoca s-a aflat în această dimineață sub o avertizare meteo de ceață, vizibilitatea în trafic fiind scăzută sub 200 metri, izolat sub 50 de metri.
Lăcrimioara ZOTA













