Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 15 minute în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 54 minute în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 2 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 3 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 3 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 3 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 3 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 4 ore în urmă
Proiect cultural dedicat tinerilor, finalizat cu succes la Târgu Lăpuș - 4 ore în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța intră în reabilitare - 4 ore în urmă
Un cuplu de cetățeni olandezi sprijină Spitalul Municipal Sighetu Marmației de 33 de ani
Un cuplu de cetățeni olandezi din cadrul Asociaţiei „Miloti”, au sosit la Spitalul Municipal Sighetu Marmației cu ajutoare
Concret, de 33 de ani soții Blanken, ajunși la frumoasa vârstă de 71 de ani, vin la Sighetu Marmației cu ajutoare destinate îmbunătățirii condițiilor în cadrul Spitalului Municipal. Este vorba despre mobilier medical, medicamente, saltele, paturi, noptiere, scaune cu rotile, pături, saltele, iar de-a lungul anilor au contribuit cu suport financiar și la reabilitarea acoperișului secției de Psihiatrie.
„De această dată au dotat Spitalul cu 97 de noptiere destinate secțiilor de Psihiatrie, 65 de saltele, dar și diferite materiale medicale (măști, bandaje, pansamente). În cadrul întâlnirii de astăzi am discutat despre actuala situației a unității spitalicești din orașul nostru, despre proiectele pe care le avem în implementare dar și despre problemele cu care ne confruntăm. Am fost încântat să aflu de la acești distinși și dragi oaspeți că au constatat de-a lungul timpului o îmbunătățire a imaginii orașului, dar și a condițiilor din spital. Le mulțumim pentru generozitate soților Blanken, precum și doamnei Orzan Mihaela, cea care colaborează permanent cu prietenii olandezi pentru a intermedia aceste acte de generozitate”, arată primarul Vasile Moldovan.
DirectMM.ro
















