Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 2 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 4 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 6 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 6 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 8 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 8 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 9 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 9 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 9 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 9 ore în urmă
Campionatul Național Fitness Challenge: Cecilia Ardusătan, campioană a României la proba individual silver master, plus încă două poziții pe podium
Campionatul Național Fitness Challenge: Cecilia Ardusătan, campioană a României la proba individual silver master, plus încă două poziții pe podium
Performanță superbă pentru sportiva Cecilia Ardusătan! Maramureșeanca a obținut trei medalii la Campionatul Național de Fitness Challenge de la Sibiu, organizat de Federația Română de Culturism și Fitness, condusă de Gabriel Toncean.
Cecilia Ardusătan a obținut performanța de a fi campioană națională la una dintre probe și a reușit să își mai adauge în palmares încă două medalii, de argint și de bronz. Reușita de la Sibiu este și mai importantă, în contextul în care competiția este una dificilă, sportivele îmbunătățindu-și performanțele de la an la an.
„Am obținut titlul de campioană națională la proba de individual silver master (35+), vicecampioană națională la cuplu silver level. Aici am concurat împreună cu Gabi Hurjui. Și un bronz la proba gold level master (35+). Toate astea nu le-aș fi obținut fără muncă incredibilă și fără sprijinul lui Gusti Moldovan de la Tg Mureș (Retro Gym). El m-a ajutat să cresc enorm în ultimele luni. A fost antrenorul meu în ultima perioadă. Fără susținerea lui nu aveam nicio șansă. Alături mi-a fost Mona Mureșan (multipla campioană mondială la culturism) din a cărui club fac parte – Gold Star. Alături mi-a fost și Robert Petrovan pe parcursul anilor. Și binențeles familia, fetița mea Sofia și soțul care m-au susținut mereu, Dan Pandelea este cel care face posibilă dezvoltarea acestui sport. Mai vreau să amintesc pe domnul Vasile Dobran (BDM Grup Invest) omul care a apreciat munca mea și mi-a devenit sponsor! Mulțumesc!”, arată sportiva Cecilia Ardusătan. Multe felicitări!
C.Ț.
Citește și






















