Talentatele Patricia Moldovan și Victoria Petrenciuc vor reprezenta Maramureșul la Festivalul-concurs naţional „Ileana Sărăroiu” - 6 minute în urmă
Lucaciștii au obținut rezultate de excepție la etapa națională a Concursului „Terra – Mica Olimpiadă de Geografie” - 18 minute în urmă
23 iunie, s-a născut bibliograful și istoricul literar Săluc Horvat - 25 minute în urmă
Spitalul Județean Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare își consolidează dotările cu un nou sistem de radiografie digitală - 29 minute în urmă
Sărbătoare în Episcopia Maramureșului și Sătmarului: Preasfinţitul Părinte Iustin își aniversează ziua de naștere - 48 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, marți 23 iunie 2026 - 2 ore în urmă
Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 9 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 12 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 13 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 14 ore în urmă
Sighetu Marmației: Rezultate promițătoare obținute la atletism
Sighetu Marmației: Rezultate promițătoare obținute la atletism
Sâmbătă și duminică, la București, s-au desfășurat Campionatele Naționale de atletism pentru juniori 3 – etapa finală.
Club Sportiv Municipal Sighetu Marmației a bifat și acest ultim concurs din sezonul competițional 2022-2023, cu doi sportivi la probele de sulița și 100 m.
„Rezultatele obținute ne fac să fim mândri de sportivii noștri! Diego Ofrim a câștigat titlul de vicecampion național la aruncarea suliței iar Antonia Szekely a reușit la proba de 100m plat să își facă un nou record personal, dovadă a pregătirii temeinice pe care o face. Felicitări sportivilor noștri!”, arată oficialii clubului maramureșean.
Și Clubul Sportiv Scolar Sighetu Marmatiei a participat la acest concurs cu doi sportivi, Larisa Moldovan și Ștefan Tivadar (atlet aflat la prima participare la o etapa finală). „Larisa a încheiat concursul cu o medalie de bronz la aruncarea suliței. Ștefan a ocupat la final un onorabil loc 8. Felicitări sportivilor pentru rezultatele obținute, vacanță plăcută și ne revedem la toamnă pentru un nou an competițional”, arată oficialii clubului maramureșean.
DirectMM.ro











