Vacek – proză de Marian Ilea (XXI) - 1 oră în urmă
„De Moș Nicolae”: Glasuri curate de copii au umplut Catedrala Episcopală „Sfânta Treime” din Baia Mare - 2 ore în urmă
Dominic Fritz și „bugetul curcubeu” - 3 ore în urmă
Sorana Cîrstea se retrage din tenis - 3 ore în urmă
Cadou de Moș Nicolae pentru micii pacienți: Dr. Alina Nistor se alătură echipei Spitalului Municipal Sighetu Marmației - 3 ore în urmă
6 decembrie – Sărbătoarea populară Moș Nicolae (Sânnicoară) - 4 ore în urmă
A fost lansat noul site al Episcopiei Ortodoxe Române a Maramureșului și Sătmarului - 4 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 6 decembrie 2025 - 5 ore în urmă
Maramureșenii au dat culoare celei de-a III-a ediții a evenimentului „România 1000” - 15 ore în urmă
Victorie la 20 de goluri diferență a „tricolorelor” în al doilea meci din grupele principale ale Campionatului Mondial - 15 ore în urmă
Biblioteca Orășenească Baia Sprie, renovată și modernizată
Biblioteca Orășenească Baia Sprie, renovată și modernizată
Investiție importantă de calitate în orașul maramureșean. Biblioteca orășenească a devenit una foarte modernă.
„Încă din momentul în care am finalizat Casa de Cultură, am știut că trebuie să continuăm renovarea acelui imobil, pentru a face treaba până-n capăt.
Biblioteca Orășenească Baia Sprie e renovată și sunt foarte mulțumit de rezultat. Spații moderne, luminoase și adaptate nevoilor cititorilor. E o mare diferență între ce am avut, spațiile care nu fuseseră niciodată renovate și aspectul lor acum. În curând fondul de carte va fi mutat înapoi și activitatea cu publicul va continua în spațiul proaspăt renovat și regândit funcțional”, arată primarul Alin Sebastian Bîrda.
C.Ț.













