Diplomă de excelență și proiecte editoriale la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 3 ore în urmă
La Baia Sprie, tabăra „SPRIA4FUN” aduce aventura și engleza în vacanța de vară - 3 ore în urmă
În Tăuții Măgherăuș continuă lucrările la proiectul de amenajare a zonei Lac Hoșteze - 4 ore în urmă
Lucrări de reparații pe Varianta de Ocolire Baia Mare - 4 ore în urmă
Parohia „Sfânta Maria” din Baia Mare a celebrat Prima Sfântă Împărtășanie - 5 ore în urmă
Programul slujbelor la Mănăstirea Rohia de sărbătoarea Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul - 5 ore în urmă
Trei ierarhi vor sluji la Mănăstirea Scărișoara Nouă de sărbătoarea Nașterii Sfântului Ioan Botezătorul - 5 ore în urmă
14 echipe s-au întrecut la concursul gastronomic „Flori de Sânziene”; Cine a câștigat competiția de la Tăuții Măgherăuș - 5 ore în urmă
Talentatele Patricia Moldovan și Victoria Petrenciuc vor reprezenta Maramureșul la Festivalul-concurs naţional „Ileana Sărăroiu” - 6 ore în urmă
Lucaciștii au obținut rezultate de excepție la etapa națională a Concursului „Terra – Mica Olimpiadă de Geografie” - 6 ore în urmă
Autoturism acroșat pe calea ferată în Maramureș
Autoturism acroșat pe calea ferată în Maramureș
Luni, la orele amiezii, lucrătorii din cadrul ISU Maramureș am fost solicitați pentru a interveni la locul producerii unui accident feroviar.
În localitatea Cicârlău, un autoturism a fost lovit de tren. La locul intervenției s-au deplasat forțe de intervenție din cadrul Detasamentului de pompieri Baia Mare: 2 Descarcerare, 1 TIM, 1 EPA, 1 ASAS, în sprijin s-a alăturat și un echipaj SAJ.
A rezultat o victimă, de sex feminin, inconștiență în momentul de fata, evaluata de către echipajul medical. Este vorba de trenul personal Baia Mare-Satu Mare, în care se aflau aproximativ 65 de pasageri. Victima din autoturism a fost transportată la spital de către echipajul de prim ajutor aflat la fata locului. Pompierii intervin în aceste momente pentru degajarea autoturismului de pe sinele de cale ferată. Vom reveni cu amănunte!
C.Ț.















