Extinderea iluminatului public din Bozânta Mare a fost finalizată; Noi corpuri LED pentru mai multă siguranță - 36 minute în urmă
Poliția de Frontieră anunță exerciții de tragere în Poligonul Vad - 36 minute în urmă
COD GALBEN DE CANICULĂ în Maramureș și mare parte din țară - 1 oră în urmă
În prag de Sânziene: Zeci de elevi din Tecuci au luat parte la atelierele Școlii Rădăcinilor Străbune - 3 ore în urmă
O nouă reușită în cadrul Academiei Minaur Baia Mare: Bledea Iulia a devenit antrenor licențiat, consolidându-și activitatea în pregătirea copiilor. - 4 ore în urmă
Canibalism în Ungaria: brancardierul a recunoscut că a colectat și consumat rămășițe umane - 4 ore în urmă
Semnal de alarmă: Nu lăsați copiii singuri în autoturism în perioadele cu temperaturi ridicate! - 5 ore în urmă
A murit Vasile Deac „Moșu”, fost primar al comunei Bogdan Vodă - 5 ore în urmă
Se împlinesc 8 ani de la hirotonia Preasfințitului Părinte Timotei Sătmăreanul în demnitatea de Arhiereu-vicar - 6 ore în urmă
Obiceuri, credințe, tradiții și superstiții de Sânziene - 6 ore în urmă
Vișeu de Sus: Accident rutier soldat cu pagube materiale; Șoferul se afla sub influența alcoolului
Aseară, la ora 19.50, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați prin apel 112 că pe D.N.18, strada Aleea Eroilor, a avut loc un eveniment rutier soldat cu pagube materiale.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 43 de ani, din Vișeu de Sus, aflat la volanul unui autoturism a intrat în coliziune cu un alt autoturism, rezultând pagube materiale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind de 0,88 mg l alcool pur în aerul expirat, fiind condus la Spitalul Vişeu de Sus, în vederea recoltării probelor biologice de sânge.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.















