Joao Ferreira Florencio – out de la CS Minaur. Cine va conduce echipa de pe banca tehnică în ultimul meci de campionat - 6 minute în urmă
Întâlnire emoționantă la 50 de ani de la absolvirea Colegiului Național „Gheorghe Șincai” Baia Mare - 14 minute în urmă
Zile cu trageri în Poligonul Vad - 31 minute în urmă
Zilele Filosofiei în Maramureș: evenimentul de deschidere a reunit studenți, elevi, cadre didactice și autorități locale, la Facultatea de Litere din Baia Mare - 1 oră în urmă
Excursie în Munții Maramureșului pentru tinerii din sistemul de protecție - 3 ore în urmă
Piața Universității din Baia Mare va avea prima fântână de ceață din oraș - 3 ore în urmă
Maramureș Bike cheamă comunitatea la discuții despre traficul și siguranța bicicliștilor - 4 ore în urmă
În a doua zi de Rusalii: Va avea loc ediția a VII-a a evenimentului „Horea Poienarilor” - 4 ore în urmă
Un bărbat s-a ales cu dosar penal după ce a iscat un tărăboi, amenințându-l pe prietenul fiicei sale - 4 ore în urmă
Sesiune de informare și orientare în carieră pentru elevii de la Școala Profesională Dumbrăvița - 4 ore în urmă
17 ianuarie: Începe semestrul al doilea al anului şcolar 2021-2022
Cel de-al doilea semestru al anului şcolar 2021 – 2022 începe luni şi va avea 20 de săptămâni.
Primul semestru s-a încheiat pe 14 ianuarie, iar cel de-al doilea începe pe 17 ianuarie.
Elevii de gimnaziu şi liceu, precum şi cei din învăţământul profesional şi postliceal au început cursurile, după vacanţa de iarnă, pe 3 ianuarie.
Preşcolarii şi elevii din învăţământul primar au revenit la şcoală o săptămână mai târziu, pe 10 ianuarie.
Semestrul al doilea se va încheia pe 10 iunie. Următoarea vacanţă – cea de primăvară (Paşte) – va fi de vineri, 15 aprilie – până duminică, 1 mai, potrivit Agerpres.















