Copiii și tinerii din Stoiceni au descoperit meșteșugul încondeierii ouălor - 13 minute în urmă
O nouă investiție pentru Tăuții Măgherăuș: Spațiu verde amenajat modern în zona Lac Hoșteze - 14 minute în urmă
Meci între ultimele două campioane naționale în Sala „Lascăr Pană” - 43 minute în urmă
Baia Mare este gazda Olimpiadei Naționale de Religie Catolică - 1 oră în urmă
Primăria Comunei Asuaju de Sus lansează un proiect de sprijin comunitar pentru persoanele vulnerabile - 2 ore în urmă
Centura Mică din Baia Mare va fi extinsă și modernizată - 2 ore în urmă
Primul meci de campionat pentru „zimbri”, un derby cu Dinamo - 3 ore în urmă
Mihai Timbuș reconfirmat președinte al PSD Târgu Lăpuș - 4 ore în urmă
Academicianul Mircea Dumitru, în cursa pentru președinția Academiei Române - 4 ore în urmă
Între pădure și intervenții de urgență: Povestea Ștefaniei Pop de la Ocolul Silvic Groșii Țibleșului - 4 ore în urmă
Accident rutier în Seini: O trotinetă electrică a intrat în coliziune cu o mașină, rezultând o victimă
Ieri dimineață, polițiștii din Seini s-au sesizat din oficiu în urma producerii unui eveniment rutier în centrul orașului.
La fața locului, polițiștii au constatat că o femeie de 39 de ani, din Seini, în timp ce se deplasa cu o trotinetă electrică pe strada Piața Unirii a intrat în coliziune cu un autoturism condus de un bărbat de 43 de ani din oraș.
În urma impactului, femeia a căzut pe carosabil, suferind leziuni. Aceasta a fost transportată la spital în vederea efectuării de investigații complexe.
Conducătorii vehiculelor au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în ambele cazuri. Conducătorului autoturismului i-a fost prelevată o mostră biologică de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.















