Copiii și tinerii din Stoiceni au descoperit meșteșugul încondeierii ouălor - 14 minute în urmă
O nouă investiție pentru Tăuții Măgherăuș: Spațiu verde amenajat modern în zona Lac Hoșteze - 15 minute în urmă
Meci între ultimele două campioane naționale în Sala „Lascăr Pană” - 44 minute în urmă
Baia Mare este gazda Olimpiadei Naționale de Religie Catolică - 1 oră în urmă
Primăria Comunei Asuaju de Sus lansează un proiect de sprijin comunitar pentru persoanele vulnerabile - 2 ore în urmă
Centura Mică din Baia Mare va fi extinsă și modernizată - 2 ore în urmă
Primul meci de campionat pentru „zimbri”, un derby cu Dinamo - 3 ore în urmă
Mihai Timbuș reconfirmat președinte al PSD Târgu Lăpuș - 4 ore în urmă
Academicianul Mircea Dumitru, în cursa pentru președinția Academiei Române - 4 ore în urmă
Între pădure și intervenții de urgență: Povestea Ștefaniei Pop de la Ocolul Silvic Groșii Țibleșului - 4 ore în urmă
Accident rutier într-o intersecție din Baia Mare; Cel care l-a provocat a fugit de la fața locului
Ieri, 03 octombrie, polițiștii rutieri din Baia Mare au fost sesizați prin apel 112 despre producerea unui eveniment rutier pe bulevardul Republicii, la intersecția cu bulevardul Unirii.
Deplasați la fața locului, polițiștii au constatat, din primele verificări, că un autoturism condus de o persoană necunoscută, având direcția de deplasare dinspre strada Vlad Țepeș a pătruns în intersecție, iar un alt autoturism, condus de un tânăr de 21 de ani, din Poienile de Sub Munte, pentru a evita accidentul, a efectuat viraj la dreapta și a intrat în coliziune cu un stâlp de iluminat public situat pe partea dreaptă.
Conducătorul primului autoturism și-a continuat deplasarea.
În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto de 21 de ani și a unei tinere de 21 de ani, din Poienile de Sub Munte. Ambii au fost transportați la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În urma cercetărilor efectuate de polițiștii Biroului Rutier, a fost identificat conducătorul autoturismului implicat, respectiv un bărbat de 46 de ani, din Baia Mare.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului.















