Trei tinere talente din Seini au strălucit pe scena Festivalului Internațional de Interpretare „Ursulețul de Aur” din Baia Mare - 6 ore în urmă
Se împlinesc 32 de ani de la tunderea în monahism a șase slujitori de seamă ai Bisericii; Cine sunt ei astăzi - 6 ore în urmă
Un nou centru de zi pentru vârstnici a fost finalizat la Rona de Jos - 7 ore în urmă
Micuță, dar talentată: Antonia Maria Oniga a câștigat Trofeul categoriei la Concursul Național „Tinere Talente” de la Bistrița-Năsăud - 7 ore în urmă
Giulia Rob, elevă a Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare, a primit Trofeul Genului Muzical la Festivalul „Ursulețul de Aur” - 7 ore în urmă
Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18 - 7 ore în urmă
„Învârtita Fraților Chindriș” – omagiu adus Maramureșului autentic printr-un nou proiect muzical deosebit - 9 ore în urmă
Scriitorul băimărean Flaviu Claudiu Mihali lansează volumele în versuri „Dezagregare” și „Cicatrici”, la Satu Mare - 9 ore în urmă
Părintele Alexandru Câmpeanu, fost paroh în Făureşti, distins cu Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” – una dintre cele mai înalte distincții ale Episcopiei - 9 ore în urmă
Medalii de bronz și rezultate bune pentru sportivii LPS- structura „Aurel Vlaicu” Baia Mare în finala Campionatului Național de Atletism de la Craiova - 10 ore în urmă
Ministrul Bogdan Aurescu, mesaj emoționant la vaccinare: „Am pierdut-o pe mama, am suferit mult că n-am putut să o îmbrățișez și să o sărut”
Ministrul Afacerilor Externe, Bogdan Aurescu, s-a vaccinat, miercuri, alături de ceilalți membri ai Guvernului. Șeful diplomației române a povestit că mama sa – care s-a stins în decembrie – a lucrat în domeniul cercetării medicale și l-a învățat că vaccinurile sunt benefice.
„Luna trecută, în decembrie, am pierdut-o pe mama mea. Nu a murit din cauza COVID, ci din cauza altei afecțiuni. În toată viața ei profesională, mama a lucrat în cercetare medicală. De multe ori s-a confruntat cu bacterii și virusuri periculoase și am învățat de la ea și de la cărțile pe care le-am avut acasă cât de benefice sunt vaccinurile pentru sănătatea populației”, a arătat Bogdan Aurescu.
„Am suferit foarte mult din cauza pierderii mamei mele, dar și mai mult am suferit în tot anul care a trecut și înainte ca mama mea să moară pentru că nu am putut s-o îmbrățișez și s-o sărut”, a mărturisit ministrul.
Sursa – digi24.ro.















