Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 7 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 8 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 9 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 9 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 10 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 11 ore în urmă
Festivalul „Cum e datina străbună”, la Sighetu Marmației - 11 ore în urmă
Concurs de Kendama pentru tineri, la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 12 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Preocupările vieții ca motive care ne îndepărtează de chemarea lui Dumnezeu - 12 ore în urmă
Tinerii de la Liceul Tehnologic „Grigore C. Moisil” Târgu Lăpuș au avut parte de o experiență interactivă la Primăria Municipiului Baia Mare - 13 ore în urmă
Și în Maramureș: Concurență pentru posturile de polițiști la protecția animalelor
Pe cele șase posturi de ofițeri și agenți de poliție, scoase la concurs prin încadrare directă din sursă externă, pentru structura de protecția animalelor din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Maramureș, au fost depuse 139 de cereri de înscriere.
Cea mai mare concurență este pe posturile de agent de poliție, fiind primite peste 100 de cereri, pentru cele trei posturi scoase la concurs.
Totodată, au fost primite 16 cereri pentru postul de ofițer de poliție și încă pe atâtea pentru cele două posturi de ofițer de poliție cu specializarea medic veterinar, cu precizarea că pentru acestea din urmă, validarea dosarelor și concursul va fi organizat la nivelul Inspectoratului General al Poliției Române.
În urma activității de validare a candidaturilor realizată pe plan local, în cursa pentru ocuparea unei funcții de polițist la Biroul pentru Protecția Animalelor Maramureș au rămas 90 de candidați, care urmează să susțină probele eliminatorii și proba scrisă la data de 23 ianuarie 2021.
Succes candidaților!
















