Intervenție de amploare la Șomcuta Mare: Incendiu puternic cu pagube semnificative - 6 ore în urmă
Lia Ciutac a câștigat locul I la Festivalul Internațional „Speranța Italiei” din Bologna - 9 ore în urmă
În această noapte putem observa ploaia de meteori Gamma Normid - 11 ore în urmă
Îndrăgita maramureșeancă Maria Mihali va susține un recital de pricesne în cadrul conferinței-dialog „Crede numai!” de la Arad - 11 ore în urmă
Când „nonconformismul” devine doar zgomot: despre controversa piesei României la Eurovision - 11 ore în urmă
Tinerii din Parohia Ortodoxă Săbișa s-au bucurat de o zi frumoasă în natură - 12 ore în urmă
„Strigătul șoaptei”: Spectacol-manifest pentru performanța poeziei, susținut de Adrian Munteanu la CUNBM Baia Mare - 12 ore în urmă
Seară duhovnicească și film la Schitul „Schimbarea la Față” Baia Mare - 13 ore în urmă
Pr. Adrian Dobreanu: Meditație la Duminica a III-a din Postul Mare - 13 ore în urmă
„Tinerii Lei” Baia Mare, rezultate frumoase la concursul „Educație prin Șah” - 13 ore în urmă
Doi bărbați găsiți morți; unul în șanț, altul în râu
Sâmbătă, 15 februarie, în Rogoz, un bărbat de 55 de ani a fost găsit zăcând fără suflare într-un șanț. Cauza probabilă a decesului e că s-a înecat în puțina apă din șanț. Cadavrul a fost transportat la morga spitalului, în vederea efectuării necropsiei, însă nu există suspiciuni în acest caz.
În această dimineață de 16 februarie, un bărbat a fost găsit decedat în pârâul Botoaia, în zona străzii Mierlei din Vișeu de Sus. În acest caz polițiștii desfășoară cercetări pentru a stabili circumstanțele în care a survenit decesul.















