Ziua Națională a Lecturii, marcată de preșcolarii Grădiniței „Micul Prinț” din Baia Mare - 2 ore în urmă
Cum a început pandemia: amintiri din 15 februarie 2020 - 2 ore în urmă
Târgul „Mărțișor cu Dor” va avea loc în perioada 20-22 februarie, la Galeria Várvédő din Baia Mare - 2 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” de la Suciu de Sus a readus la viață spiritul satului de altădată, reunind bunici, părinți și copii - 3 ore în urmă
Maramureșeanca Maria Botiz a cucerit titlul de campioană națională U16 la pentatlon, în cadrul Campionatului Național de Sală – Probe Combinate - 3 ore în urmă
Polițiștii din Baia Mare au surprins o tânără de 24 de ani circulând cu 135 km/h - 3 ore în urmă
700 de elevi maramureșeni au participat la faza județeană a Concursului Interdisciplinar „Comuniada” - 3 ore în urmă
Bernadette Szocs și Eduard Ionescu au câștigat aurul pentru România la Chennai 2026 - 4 ore în urmă
Cât valorează un profesor? O privire spre Est și o întrebare pentru noi - 6 ore în urmă
Târgu Lăpuș: un nou ordin de protecție provizoriu într-un caz de violență domestică - 7 ore în urmă
Maramureșeanca Alexandra Blidar participă la emisiunea iUmor și are nevoie de voturile noastre
Tânăra Alexandra Blidar din Băsești, Maramureș, ne invită să o urmărim duminică seara, 3 martie, pe Antena1 sau Antena Play, în cadrul emisiunii iUmor.
În plus, ea are nevoie de voturile noastre.
„Duminică, 3 martie, ora 20:00, le fac o vizită juraților de la iUmor și le pregătesc și o surpriză. Cu 3 like-uri am trecut la votul publicului, așa că dacă doriți să mă susțineți, intrați pe aplicația Antena 1 și votați-mă după ce se dă START VOT”, precizează Alexandra.
Mult succes!















