SC URBIS SA Baia Mare face angajări - 41 minute în urmă
Baia Sprie a recepționat Centrul de Colectare Selectivă, primul proiect CAV finalizat din Maramureș - 60 minute în urmă
Elevii Școlii Populare de Artă Baia Mare, premiați la Festivalul Interjudețean de Folclor „Dragu-mi-i cântu și jocu” de la Tășnad - 1 oră în urmă
Festivalul Ceaunelor, Vânătorilor și Pescarilor AJVPS Maramureș, Ediția 2026 - 1 oră în urmă
Campanie de colectare de aparate electrice la Sighet - 1 oră în urmă
Viorel Fotache, de la CS Minaur – lecție cu copiii de la Liceul „Ep. Dr. Alexandru Rusu” - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramure, 17 iunie 2026 - 4 ore în urmă
17 iunie 1977, a început construcția Uzinei „Oltcit” de la Craiova - 4 ore în urmă
Flori de Sânziene: Ziua orașului Tăuții Măgherăuș – o sărbătoare a comunității, tradiției și bucuriei de a fi împreună - 13 ore în urmă
Jurnal de Mondial: Capul Verde care a dat peste cap Spania - 13 ore în urmă
Iulia Ioana Vlad a obținut locul III la Festivalul Concurs Național „Florica Ungur”
Miercuri, 7 iunie, Casa de Cultură a Sindicatelor din Oradea a găzduit cea de-a II-a ediția a Festivalului Concurs Național „Florica Ungur”.
Județul nostru a fost reprezentat de tânăra Iulia Ioana Vlad. În urma prestației, aceasta a obținut premiul III.
„În cadrul Festivalului Concurs Național „Florica Ungur”, ediția a II-a, unde am participat alături de concurenți deosebiți, am obținut premiul al III-lea.
Aduc mulțumiri Orchestrei „Rapsodia Bihoreană”, dirijor profesor manager Liviu Butiu pentru acompaniment, răbdare și profesionalism, dar și onoratului juriu pentru încredere și aprecieri!
Mulțumesc doamnei profesoare Bob-Zăiceanu Mihaela pentru pregătire și doamnei profesoare Codruța Lupse și domnului manager al CJCPCT „Liviu Borlan” Maramureș, prof. Lucian Iluț, pentru susținere!” – a scris Iulia pe rețelele de socializare.
Felicitări!
L.C.H.














