Rugăciunea Calea Crucii pentru familii, la Mănăstirea „Sfânta Maria” din Baia Mare - 1 oră în urmă
Atelier de decorat coșulețe de Paști, la Filiala Traian a Bibliotecii Județene - 1 oră în urmă
Program intens de igienizare a tuturor locurilor de joacă în Baia Mare - 2 ore în urmă
Fanfara ,,Stibina” Tăuții-Măgherauș organizează cursuri gratuite pentru învățarea instrumentelor muzicale de suflat și percuție - 3 ore în urmă
La venerabila vârstă de 100 ani, poetul-țăran Ioan Dunca a fost distins cu Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” - 3 ore în urmă
Investiție de 3 milioane de euro pentru baza Salvamont de la Borșa - 3 ore în urmă
20 martie 1934, s-a născut scriitorul maramureșean Nistor Ioan Bud - 5 ore în urmă
Echinocțiul de primăvară, 20 martie 2026 - 5 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, vineri 20 martie 2026 - 5 ore în urmă
S-a stabilit programul naționalei înaintea meciului de baraj de la Istanbul pentru CM 2026 - 15 ore în urmă
Ionuț Radu, desemnat „Tricolorul lunii decembrie”
Suporterii naționalei au votat în aplicația Tricolorii favoritul lor din luna decembrie. Ionuț Radu, cu evoluții foarte bune la echipa de club, Celta Vigo, a câștigat competiția, notează site-ul FRF. Portarul naționalei a reușit trei pertide consecutive în La Liga fără gol primit, fiind desemnat și omul meciului în jocurile împotriva lui Real Madrid și Athletic Bilbao.
Ionuț Radu a fost primul în preferințele fanilor în competiția „Tricolorul lunii decembrie”, cu 62,7% dintre voturi. Iată clasamentul final al concursului pentru această lună:
- Ionuț Radu – 62,7%
- Florin Tănase – 19,3%
- Răzvan Marin – 10%
- Ștefan Baiaram – 8%
Trofeul „Tricolorul anului 2025” i-a fost deja acordat lui Andrei Rațiu, care a obținut de trei ori în acest an distincția lunară. Andrei Rațiu a devenit al șaselea jucător care câștigă premiul “Tricolorul anului”, după Florin Niță (2021), Nicolae Stanciu (2022), Florinel Coman și Radu Drăgușin (2023) și Dennis Man (2024).
Sursa foto: FRF
Citește și:














