O nouă extragere în campania „Hai cu busul!” - 12 minute în urmă
Oaspeți de seamă vin la Baia Mare: Dumitru Constantin Dulcan și Alexandru Vlad Ciurea, într-un dialog moderat de Florentina Fântânaru - 19 minute în urmă
29 ianuarie 1886, ziua în care s-a născut automobilul - 1 oră în urmă
Prognoza meteo Maramureș, joi 29 ianuarie 2026 - 2 ore în urmă
„Antrenorul” și „papagalii” - 11 ore în urmă
Alexandru Mătieș, tânărul din Maramureș care aduce gustul Italiei în pastele românești - 14 ore în urmă
Înfrângere pentru CSM Sighet în primul amical al anului - 14 ore în urmă
UBB – pe locul 1 în țară și pe 13 în Europa de Est, conform QS Ranking 2026 - 15 ore în urmă
Traian Băsescu a câștigat în instanță banii pierduți după scandalul „Petrov” - 16 ore în urmă
Clubul de carte pentru adulți revine cu o nouă ediție, dedicată romanului „Cerul de sub noi”, la Cărturești Baia Mare - 16 ore în urmă
Două premii internaționale pentru Palatul Copiilor Baia Mare la Limassol, Cipru
Zilele trecute, în Limassol, Cipru, s-a desfășurat Festivalul Internațional „Island of Stars”, competiție care a reunit numeroși copii și tineri talentați din întreaga lume.
Printre participanți s-au numărat și fetele de la Palatul Copiilor Baia Mare, care s-au remarcat la categoria 10-12 ani, aducând acasă două premii deosebite:
Lia Ciutac – Premiul II;
Calisia Oana – Premiul II.
„Din cele 25 de țări participante, fetele noastre se întorc cu două premii binemeritate și muncite. Felicitări!”, a transmis prof. Adriana Diaconu.
Mult succes în continuare!










