Viitorul Ulmeni a ratat promovarea în Liga a 3-a

După ce în retur a reușit doar un rezultat de egalitate cu Unirea Mirșid, Viitorul Ulmeni s-a deplasat la meciul retur de la Zalău cu gândul să facă un meci mai bun și să promoveze.

Unirea Mirșid – Viitorul Ulmeni 2-0 (0-0)

Din păcate, elevii lui Petre Ilieș au făcut față sălăjenilor o singură repriză, încheiată fără ca cele două echipe să fi marcat. În repriza secundă gazdele au reușit să puncteze de două ori prin același Ciprian Pavel, care marcase și în tur și care a zădărnicit șansele de calificare ale maramureșenilor prin golurile din minutele 47 și 82. Unirea Mirșid a promovat cu scorul general de 4-2.

Județul Maramureș rămâne în consecință reprezentată în Liga a 3-a cu aceleași două echipe, Minerul Baia Mare și ACS Fotbal Comuna Recea.