Lansarea volumului „Lacrimi și zâmbete” - 10 minute în urmă
Pașaportul simplu temporar se va elibera doar în situații speciale - 20 minute în urmă
Canonul cel Mare al Sfântului Andrei Criteanul la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 29 minute în urmă
Expoziția „Chipuri de țărani în arta românească”, dedicată pictorului maramureșean Traian Bilțiu-Dăncuș, va fi vernisată la Chișinău - 59 minute în urmă
Poftiți la teatru! Ce spectacole au pregătit actorii de la Teatrul Municipal Baia Mare - 14 ore în urmă
Aniversare specială la Seini: Preotul poet Gheorghe Pop a împlinit 80 de ani - 15 ore în urmă
A început Postul Paștelui. Cât ne costă să „postim” - 15 ore în urmă
Adeverința de înlocuire a cardului de sănătate va avea termen de valabilitate prelungit - 15 ore în urmă
Cum să nu iei țeapă când vinzi sau cumperi un teren - 15 ore în urmă
Traficul de persoane – prevenirea victimizării tinerilor care sunt în căutarea unui loc de muncă - 17 ore în urmă
Ultima zi la ebt Finals 2019, cea care stabilește ierarhia finală
Programul ultimei zile la ”ebt Finals 2019”, de duminică, 9 iunie:
MASCULIN
- 11:30, Meci loc 13-14: VSBHV Wasserschloss (Suedia) vs Tricolorii (România)
- 13:00, Meci loc 11-12: BHT Petra Plock (Polonia)- 12Monkeys Köln BHC (Germania)
- 13:00,Meci loc 9-10: Detono Zagreb (Croația) – HEI Beachhandball (Danemarca)
Turneu locurile 5-8
- 10:45, Beach Stars BHC (Ungaria) – BHC 2areg (Serbia)
- 10:45, Camelot (Olanda) – SC Ekaterinodar (Rusia)
- 15:45, Meci pentru locurile 7-8
- 15:45, Meci pentru locurile 5-6
Semifinale
- 12:15, V. Gaw (Portugalia) – Palletways Verallia Azuqueca (Spania)
- 12:15, Pinturas Andalucía BM Playa (Spania) – Escola de Formação de Espi (Portugalia)
Finale
- 16.30 – Finala Mică
- 20.00 – Finala Mare
FEMININ
- 10:45, Meci pentru locurile 13-14: Escola de Formação de Espi (Portugalia) – GRD Leça – Love Tiles (Portugalia)
- 12:15, Meci pentru locurile 11-12: Balonmano Playa Alcalá (Spania) – LadyBugs (Ungaria)
- 13:00, Meci pentru locurile 9-10: BHT Pyrki Poznan (Polonia) – Beach Girls (România)
Turneu locurile 5-8
- 10:00: OVB Beach Girls (Ungaria) – CAIPIranhas (Germania)
- 10:00: BHC 2areg (Serbia) – Club Balonmano Getasur (Spania)
- 15:00 – Meci pentru locurile 7-8
- 15:00 – Meci pentru locurile 5-6
Semifinale
- 11:30: Multichem-Szentendrei N.K.E. (Ungaria) – SPORT CLUB Senec-Canna (Slovacia)
- 11:30: Westsite Amsterdam (Olanda) – Club Balonmano Playa Algec (Spania)
Finale
- 17:15 – Finala mică
- 18:45 – Finala mare
Foto: Dan Buia (Suporter MM)