Am stat puțin la mâna altora, dar suntem în semifinale

Spre deosebire de partida cu  Spania,  acum am început  tare meciul, am condus toată repriza – chiar și la cinci goluri – dar am încheiat la egalitate cu un gol primit în ultimele opt secunde ale reprizei întâi. Starul părții a doua a meciului ne este dezastruos,unguroaicele ducându- se la cinci goluri. 26-21 (min. 45). Ne regrupăm și egalăm la 27 (min 53). Dar o pierdem pe Cristina Neagu,accidentată   urât de o adversară.  Mai ratăm și două aruncări de la 7m, iar Kiss,portărița Ungarie,i apără în draci,fiind declarată jucătoarea meciului. Așa că repriza secundă e pe invers față de cea cu Spania și, în final pierdem la două goluri (29-31), care ne mai dau șanse la calificare. Da ram  stat la mâna altora: am depinsdepindem de rezultatul partidei Olanda – Germania. Dacă nemțoaiecele băteau la o diferență de 13 goluri,  eram eliminați.  XDar Olanda a învins relaxat Germania cu 27-21.  Iar noi ne-am calificat depe locul doi ă de pe locul 2 și vom întâlni Rusia, vineri,  de la 18.30.  Din păcate, e puțin probabil s-o putem folosi pe Cristina Neagu. După accidentare, ea a fost dusă de pe teren la spital. Dar a preferat să nu rămână internată și va reveni dimineață la Spitalul din Nancy, la 07.00, pentru un examen RMN care să releve gravitatea accidentării.