Sportivii băimăreni au câștigat 11 medalii la Cupa României la culturism și fitness

Baia Mare a găzduit weekendul trecut Cupa României la Culturism și Fitness, la startul căreia s-a aliniat aproximativ 100 de sportivi din întreaga țară. Baia Mare a fost reprezentată de cluburile CS Gold Star, CS Gym Ovi și CSM. În cadrul competiției patronate de Federația Română de Culturism și Fitness s-a concurat pe 27 de categorii, sportivii băimăreni reușind să câștige 4 medalii de aur, 4 de argint și 3 de bronz.

Au urcat pe prima treaptă a podiumului Alexandra Cozma (CS Gold Star) la Body Fitness senioare Open ● Rebeca Gîț (CS Gold Star) la Fitness junioare Open ● Cătălin Niculae (CS Gold Star), la Men`s Physique seniori 173 cm ●  Ovidiu Cozma (CS Gym Ovi), la Culturism Seniori 70 kg.