Nicușor Dan merge la Washington, iar România va fi observator în Consiliul pentru Pace - 3 ore în urmă
Maramureșean salvat prin transplant cardiac la Târgu Mureș - 4 ore în urmă
Ziua Națională a Lecturii, marcată de preșcolarii Grădiniței „Micul Prinț” din Baia Mare - 8 ore în urmă
Cum a început pandemia: amintiri din 15 februarie 2020 - 8 ore în urmă
Târgul „Mărțișor cu Dor” va avea loc în perioada 20-22 februarie, la Galeria Várvédő din Baia Mare - 8 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” de la Suciu de Sus a readus la viață spiritul satului de altădată, reunind bunici, părinți și copii - 8 ore în urmă
Maramureșeanca Maria Botiz a cucerit titlul de campioană națională U16 la pentatlon, în cadrul Campionatului Național de Sală – Probe Combinate - 9 ore în urmă
Polițiștii din Baia Mare au surprins o tânără de 24 de ani circulând cu 135 km/h - 9 ore în urmă
700 de elevi maramureșeni au participat la faza județeană a Concursului Interdisciplinar „Comuniada” - 9 ore în urmă
Bernadette Szocs și Eduard Ionescu au câștigat aurul pentru România la Chennai 2026 - 9 ore în urmă
Sportivi din cadrul A.C.S. Athletic Târgu Lăpuș, pe podium la Campionatele Naționale Masters de Cross- country 8km
Zilele trecute, sportivi din cadrul A.C.S. Athletic Târgu Lăpuș au participat la Campionatele Naționale Masters de Cross- country 8km, desfășurate la Cocorăștii Mislii – Prahova.
Iată ce rezultate au obținut:
Categoria F35
- Nicoleta Sasu – loc 1- campioană națională.
- Klara Rozembaum – loc 2 – vicecampioană națională
Categoria F50
- Faur Denisia – loc 4
Categoria M50
- Artur Mikloș – loc 2 – vicecampion național
„Rezultate frumoase la Campionatele Naționale Masters de Cross – country 8km, Cocorăștii Mislii – Prahova! 1 aur, 2 de argint și un loc 4 sunt succese muncite, care ne situează în top 3 a cluburilor participante la o probă atletică grea – pentru Athletic Tg. Lăpuș la această ediție a campionatelor, desfășurate într-o localitate pitorească cu organizatori profesioniști ai județului Prahova, pe un traseu autentic de cross- country! Sunt mândru pentru performanțele reușite, ne pregătim pentru asemenea trasee de cross-country – indiferent de distanțe sau condiții meteo! Urmează pe 5 iulie – Campionatele Naționale Masters de alergare montană, proba de 11,5km cu 550m diferență de nivel, într-o locație deosebită – Stâna de Vale!”, transmite antrenorul Artur Mikloș.
Mult succes le dorim!
















