Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 4 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 7 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 8 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 9 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 10 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 11 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 11 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 11 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 11 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 12 ore în urmă
Solidari cu România U 21
Întotdeauna performanța sportivă produce emulație în rândul tinerilor – de orice vârstă! – fie ei amatori sau profesioniști. Nu face excepție nici performanța naționalei U21 a României, care s-a calificat la olimpiada de la Tokyo și în semifinala campionatului european de fotbal. Așa se face că, la o zi de la realizarea acestor performanțe – adică, ieri, 25 iunie – s-a disputat partida amicală de fotbal: Fan Sport – Structurile teritoriale MAI: 4-1. Partida fără restricții de vârstă – dar cu spectatori de fragedă vârstă (vezi foto sus) – s-a jucat pe caniculă și disconfort termic accentuat.
Se poate spune că a fost un gest de solidaritate cu echipa U21 a României care va juca semifinala cu Germania, de la Bolognia, de la ora 18.00 (ora Italiei), când se prognozează temperaturi apropiate de 40 ͦ C.















