Rezultate bune obținute de Mălina Tutiu la “Cupa CSS Baia Sprie” la schi alpin, etapa a patra din Mini Cupa României

În perioada 11-12 februarie, Pârtia de la Turist Șuior a găzduit “Cupa CSS Baia Sprie” la schi alpin, etapa a patra din Mini Cupa României.

Evenimentul a fost organizat de Clubul Sportiv Școlar Baia Sprie, în colaborare cu FRSB. Acesta a fost destinat copiilor și s-a desfășurat pe următoarele categorii de vârstă: U8, U10, U12, HC.

„Felicitari tuturor participanților la competiția de schi alpin Mini Cupa României, Cupa CSS Baia Sprie 2023!

Toți cei 180 de sportivi participanți sunt Învingători, de la clubul nostru excelând sportiva Tutiu Mălina, care în prima zi a obținut locul I, iar a doua zi locul III. Felicitări!”, se precizează pe pagina CSS Baia Sprie.

În total sunt anunțate opt etape, cea finală fiind planificată pentru 25 și 26 martie, în Caraș-Severin.