Scandal într-un local din Baia Mare. Un bărbat a fost luat pe sus de jandarmi și dus la poliție - 4 secunde în urmă
Empatie și diversitate: Elevii Școlii „Petre Dulfu” Baia Mare au descoperit povești cu eroi rromi - 14 minute în urmă
În Vișeu de Sus se va construi un centru de îngrijire paliativă - 40 minute în urmă
Tradiție: Se organizează șezătoare la Muzeul Satului din Baia Mare - 52 minute în urmă
Eveniment special la expoziția „József Klein și Școala de la Baia Mare”, găzduită de Muzeul Național de Artă al României - 1 oră în urmă
Borcutul din Groapele Chiuzbăii, una dintre comorile minerale ale Maramureșului - 1 oră în urmă
Inspiră-te pentru următoarea ieșire - 1 oră în urmă
Lukoil pleacă, vin americanii - 2 ore în urmă
S-a semnat contractul de finanțare pentru realizarea Centrului Respiro din Baia Mare - 3 ore în urmă
Baia Mare o susține pe Anamaria Marc în competiția lui Mihai Trăistariu - 3 ore în urmă
Reunire a lotului CS Minaur cu un loc gol pe banca tehnică: cel al antrenorului principal
Lotul CS Minaur s-a reunit ieri la Stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare spre a începe pregătirile pentru noul sezon competițional. La primul antrenament al echipei din Liga 3 au fost prezenți jucători câtă frunză, câtă iarbă, 29 la număr, atât componenți ai lotului din sezonul trecut, cât și jucători aflați în probe sau care provin de la Academia de Fotbal Minerul.
Mulți prezenți; rămâne de văzut câți vor fi aleși să și rămână. Asta și în contextul în care zilele trecute clubul a anunțat că s-a despărțit de nouă jucători, aproape o întreagă echipă.
În ceea ce privește antrenorul principal, situația rămâne, deocamdată, cețoasă, după ce Constantin Schumacher a plecat într-ale lui, întrucât nu i-a ieșit pasiența cu promovarea. ”Sesiunea de antrenament (de ieri – n.r.) a fost condusă de Romulus Buia, Ciprian Duruș și Vasile Șleam, cei care vor superviza antrenamentele în perioada următoare, până la numirea oficială a noului antrenor principal”, precizează clubul pe pagina de Facebook.
În sezonul trecut din Liga 3 pe la cârma echipei s-au perindat, în ordine, Francisc Dican, Romulus Buia (interimar), Marius Popescu și Constantin Schumacher. Câți antrenori, oare, va bifa CS Minaur în sezonul 2025-2026, se încumetă cineva la vreun pronostic? 🙂
Tiberiu Sabo
Sursa foto: CS Minaur
Citește și
Maramureșul, reprezentat de două cluburi în clasamentul FRF al academiilor de copii și juniori















