Recea se desprinde la patru puncte în clasament

ACS Fotbal Comuna Recea a profitat duminică de rezultatele slabe ale contracandidatelor la promovare și are acum 4 puncte avans în fruntea clasamentului Seriei 5 a Ligii a 3-a.

ACS Olimpic Cetate Râşnov – ACS Fotbal Comuna Recea: 0-2 (0-0)

Gazdele au rezista doar o repriză și încă un pic presiunii permanente a celor din Recea. Chiar dacă au avut mai multe ocazii de gol, oaspeții au lăsat tabela intactă la pauză. Romario Rus nu a mai iertat însă în minutul 53, deschizând scorul: 0-1. Râșnovenii au încercat să surprindă pe contraatac, dar fără succes. Mai mult, cu 10 minute înainte de final, Ciocan le-a zădărnicit planurile securizând victoria finală: 0-2    (min. 80).

Băieții lui Romulus Buia se simt mai comozi în fotoliul de lider, cu 4 puncte avans, și așteaptă acasă, sâmbăta viitoare, vizita celor de la Avântul Reghin.