Nicușor Dan merge la Washington, iar România va fi observator în Consiliul pentru Pace - 10 ore în urmă
Maramureșean salvat prin transplant cardiac la Târgu Mureș - 11 ore în urmă
Ziua Națională a Lecturii, marcată de preșcolarii Grădiniței „Micul Prinț” din Baia Mare - 14 ore în urmă
Cum a început pandemia: amintiri din 15 februarie 2020 - 15 ore în urmă
Târgul „Mărțișor cu Dor” va avea loc în perioada 20-22 februarie, la Galeria Várvédő din Baia Mare - 15 ore în urmă
„Șezătoarea Generațiilor” de la Suciu de Sus a readus la viață spiritul satului de altădată, reunind bunici, părinți și copii - 15 ore în urmă
Maramureșeanca Maria Botiz a cucerit titlul de campioană națională U16 la pentatlon, în cadrul Campionatului Național de Sală – Probe Combinate - 15 ore în urmă
Polițiștii din Baia Mare au surprins o tânără de 24 de ani circulând cu 135 km/h - 15 ore în urmă
700 de elevi maramureșeni au participat la faza județeană a Concursului Interdisciplinar „Comuniada” - 15 ore în urmă
Bernadette Szocs și Eduard Ionescu au câștigat aurul pentru România la Chennai 2026 - 16 ore în urmă
Primul meci, prima victorie pentru Știința Explorări la Cupa Unirea
Știința Explorări a învins-o, ieri, pe UVT Timișoara cu 3-0 (25-14, 25-16, 25-20), în primul său meci de la Cupa Unirea, care se desfășoară la Dej.
- Știința Explorări: Piskacek, Neamu, Cheagă, Breban, Ciatău, Badea, Urian (libero). Au mai jucat: Șugubețu, Tănase, D. Pop, Chiș, Balog-Ciegler, Patca, Costin. Antrenori: Liviu Râpeanu, Ciprian Neamț, Gheorghe Socaciu.
Pe lângă Știința Explorări și UVT Timișoara, la turneul de pregătire mai participă CSM București și echipa gazdă, Unirea Dej.
Astăzi băimărenii joacă, de la ora 15, cu CSM București, urmând ca mâine să întâlnească Unirea Dej (ora 13).
Sursa foto: Știința Explorări
Citește și
Etapa a 7-a a Ligii 3: CS Minaur vizează primul loc, CSM Sighet țintește podiumul















