O nouă victorie pentru ACS Fotbal Comuna Recea, care n-are de gând să cedeze locul I

Joc deschis, cu multe goluri și faze de poartă la Recea.

ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Tășnad 4-2 (2-1)

Echipa condusă de Romulus Buia devine pe zi ce trece o candidată tot mai de luat în seamă la promovarea în liga secundă. Sâmbătă după-amiază, pe Stadionul Central din Recea, aceasta a învins-o clar pe Unirea Tășnad, cu 4-2, dintre marcatori nelipsind portarul Alin Bota.

Recenii au deschis scorul rapid prin Paul Oșan, în minutul 6, însă au fost egalați peste doar 5 minute, prin golul lui Szekely. Peste alte 10 minute, atacantul Romario Rus a dus din nou Recea în avantaj (2-1, min. 21), scor cu care s-a și încheiat prima repriză, nu fără a se consemna alte câteva ocazii la ambele porți. Imediat după reluare, Chinde și-a pus și el numele pe lista marcatorilor (3-1, min. 48). Recea mai irosește 2-3 ocazii, care, după cum se spune în fotbal, se răzbună, golul lui Cubaș pentru 3-2 (min. 72) provocând unele emoții în rândul suporterilor. Tabela a fost închisă în ultimul minut regulamentar de joc, de la 11 metri, de deja binecunoscutul executant al recenilor, portarul Alin Bota (4-2).