Amical cu victorie pentru Știința Explorări - 40 minute în urmă
21 martie, Florica Bud la ceas aniversar - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, sâmbătă 21 martie 2026 - 3 ore în urmă
Învinsă la Cluj, CS Minaur mai așteaptă până să sărbătorească intrarea în play-off - 13 ore în urmă
Prima campanie de colectare de deșeuri voluminoase din acest an în Baia Mare - 14 ore în urmă
Incendiu pe Dealul Minei, în Baia Sprie - 15 ore în urmă
Clipa de natură - 16 ore în urmă
Alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în comuna Fărcașa, în 24 martie - 16 ore în urmă
Momente de recreere și dezvoltare la Centrul de Zi Esperando din Baia Mare - 16 ore în urmă
ACS Fotbal Feminin Baia Mare încearcă să spargă gheața și să obțină prima victorie din campionat - 16 ore în urmă
Naționala de futsal, învinsă la limită de Ungaria în primul meci din barajul de calificare la Campionatul European
Naționala de futsal a României a fost învinsă aseară cu 3-2 de Ungaria, la Debrecen, în prima manșă a barajului de calificare la Campionatul European 2026, care se va desfășura în perioada 21 ianuarie – 7 februarie în Lituania, Letonia și Slovenia.
Gazdele au deschis scorul în minutul 22. România a egalat prin Robert Crișan în minutul 30, după care maghiarii au preluat din nou conducerea, în minutul 32, și și-au mărit avantajul 6 minute mai târziu, după o bâlbâială în fața porții a ”tricolorilor”. În același minut, 38, Sergiu Gavrilă a redus din diferență, închizând tabela.
Returul barajului de calificare se va juca miercuri, 24 septembrie, de la ora 19:30, în Sala polivalentă din Craiova. Meciul va fi transmis pe Pro Arena.
România are de luat o revanșă după ce în urmă cu 10 ani Ungaria o elimina la barajul de calificare pentru EURO 2016 cu un gol înscris în ultima secundă a prelungirilor, tot la Debrecen. (T.S.)
Sursa foto: FRF
Citește și
Meciuri în deplasare în etapa a 4-a pentru echipele maramureșene din Liga 3









