Minerul învinge Unirea Dej cu 3-0

Minerul Baia Mare a disputat un nou amical sâmbătă, de la ora 11.00, pe stadionul “Viorel Mateianu”, cu Unirea Dej. Este cel de-al șaptelea joc din această vară și al doilea cu Unirea, echipă pe care am învins-o cu 5-0 în chiar primul joc din intersezon.

Băimărenii au făcut un joc frumos, arătând că relațiile de joc încep să se lege, și au învins cu scorul de 3-0 (1-0). Brian Lemac a deschis scorul în min. 37,constanța lui în jocurile de pregătire dovedind că este o achiziție inspirată. Minerul a intrat cu avantaj de un gol la cabine. Băimărenii au înscris pe finalul meciului celelalte două goluri, prin Alexandru Muscă (86) și David Simion (88).

• Minerul în prima repriză: Danciu (30, Gudea) – Lihet, Prunescu, Suciu, Șandor, Oșan, Giurgiu, R. Rus, Stanciu, Szekely, Lemac.
  • Minerul în repriza a doua: Gudea (68, Dombradi) – Duruș, Suciu, David Simion, Lupu, Oșan, Piper, R. Rus, Bococi, Sîrbu, Muscă.
  • Antrenori: Dorin Toma, Vlad Ungureanu și Marius Marian