Minerul Baia Mare a început seria amicalelor

Minerul Baia Mare a început, sâmbătă, seria amicalelor de pregătire pentru retur cu un meci în „deplasare”, împotriva Sănătății Cluj, pe care l-a pierdut cu scorul de 4-1 (2-0). Meciul jucat pe un teren din complexul Clujana a fost dominat de la un capăt la altul de gazde, care au marcat câte două goluri în fiecare repriză, antrenorul Csaba Kiss rulând întreg lotul, plus câțiva jucători aduși în probe. Băimărenii au închis tabela în ultimul minut de joc prin Ionuț Mureșan, care a marcat pe contraatac de la peste 25 de metri, după ce a driblat și portarul advers.

Altă joc amical disputat în weekend între cele două municipii a fost: FC Ardealul Cluj (lider în seria vest a Ligii Elitelor U19) – FC Kiss Baia Mare: 5-2.

Sursă foto: cjsport.ro